16.11.2017 / Gösterim Sayısı : 223

Yenilenen Aracımızla Denetimlere Devam Ediyoruz

#Yenilenen Aracımızla  Denetimlere Devam Ediyoruz

​Yenilenen aracımızla  denetimlere devam ediyoruz. Araçla ilgili bilgiler veren Müdürümüz Cemalettin  ÇATAKLI, müdürlük bünyesine kazandırılan aracın hayırlara vesile olmasını diledi.

Gıda denetim ve güvenliğinin önemine dikkat çekerek Alo Gıda 174 denetimleri hakkında kısa bilgiler veren ve aracın denetimlere sağlayacağı katkıdan bahsederek:

"5996 sayılı Gıda Kanunu kapsamında üreticilerimizin gıda üretimini, gıda güvenliğini sağlayacak şekilde yapmaları, yapılan bu gıda üretiminin gıda zincirinin her noktasında  sürekli denetim altında tutulabilmesi için, birçok noktadan numuneler alıp laboratuvara ulaştırıyoruz. Alınan bu numunelerin  soğuk zinciri kırılmadan laboratuvara ulaştırılıncaya  kadar ki süreçte bozulmaması gerekiyor.

Gıda denetim aracımız soğuk zincirin sağlandığı artı(+) 4 derece ve eksi(-) 18 derece soğutma sistemi, denetim ekibinin resmi kontrol raporu düzenleyebileceği masa, 5+1 koltuk , numune alırken kullanılan malzeme ve ekipmanlar için kullanılacak ahşap dolap ile donatılmıştır.

Zonguldak halkının güvenilir gıda tüketimini sağlayabilmek adına aracın  İlimize hizmet etmesini, arkadaşlarımızın kazasız, belasız kullanmasını ümit ediyorum" dedi.


''