14.12.2017 / Gösterim Sayısı : 159

Denizcilik Meteorolojisi Ve Balıkçılık Sektörü Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

#Denizcilik Meteorolojisi Ve Balıkçılık Sektörü Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

​Ankara’ da bulunan Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü, Zonguldak Meteoroloji İl Müdürlüğü, Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Zonguldak Liman Başkanlığı tarafından organize edilen Denizcilik Meteorolojisi Ve Balıkçılık Sektörü Bilgilendirme Toplantısı 11 Aralık 2017 Pazartesi günü Kozlu Kaymakamlığı Hükümet Konağı Konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Zonguldak Valisi Sayın Ahmet ÇINAR, Kozlu Kaymakamı Ahmet KARAKAYA, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem AKDEMİR, Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin ÇATAKLI Meteoroloji 9. Bölge Müdürü Mustafa ÖZÜNLÜ, Zonguldak Liman Başkanı Ali GÖRKEM, Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcımız Hasan AKCAALAN,  sivil toplum kuruluşları, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI yaptığı konuşmasında, ülkemizin 3 tarafının denizlerle çevrili olmasına rağmen malesef ülkemizde balıkçılığın istediğimiz şekilde olmadığını belirten il Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI bu sebeple yapılacak olan bu bilgilendirme toplantısını önemsediğini, metorolojik verilerle ve diğer teknolojileri de kullanarak balıkçılık sektörünü geliştirerek balıkçılık üretiminin arttırılması gerektiğini söyledi. 

Daha sonra , Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi Yasin ÖZKAZANÇ “Su Ürünleri Mevzuatı” konusunda sunum yaparak, katılımcılara bilgi verdi. Toplantıdan sonra katılımcılara ikramda bulunuldu.

''