19.10.2017 / Gösterim Sayısı : 324

İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI’nın Genç Çiftçi Ziyaretleri Devam Ediyor

#İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI’nın Genç Çiftçi Ziyaretleri Devam Ediyor

Genç çiftçi hibe desteği kapsamında ilimizde 2016 yılında 215, 2017 yılında da 221 proje uygulanmıştır. Projeye başvuruda bulunan 18-40 yaş arası genç çiftçilerimiz 30.000 TL tutarlı, tamamı hibe olmak üzere desteklenmektedir. İlimize proje sayesinde 13.080.000 TL kaynak girişi sağlanmıştır.

İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI'da Genç Çiftçi Hibe Desteğine hak kazanan Gökçebey İlçesi üreticilerimizden Muhammet BAYRAKLI'nın proje kapsamında yapmış olduğu "İstiridye Mantarı" tesisini ziyaret etmiştir. Projenin genç girişimcilerimiz için güzel bir fırsat olduğuna değinen İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI üreticimize projesinde  başarılar diledi.

Muhammet BAYRAKLI ise, istiridye mantarının pazarlama problemi bulunmadığını, elindeki ürünlerin tamamını değerlendirebildiğini, en az asgari ücret düzeyinde gelir elde ettiğini, bu proje ile birlikte kendi işini kendisi geliştirmeyi düşündüğünü ayrıca devlet kapısında yada özel sektörde iş aramayacağını söyledi. Bakanlık tarafından uygulamaya konulan Hibe Desteği Projesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek katkılarından dolayı İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI'ya ve Bakanlığımıza teşekkür etti.


''