29.9.2017 / Gösterim Sayısı : 269

Farmers Fairs Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

#Farmers Fairs Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
BAKKA tarafından 28 Eylül - 01 Ekim 2017 tarihleri arasında 2.si düzenlenen Farmers Fairs Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı.
Zonguldak Valiliği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ve Çaycuma Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen ve 4 gün sürecek olan "Farmers Fairs Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı" görkemli bir törenle açıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık alanında faaliyet gösteren 105 firmanın stant açtığı fuar çeşitli etkinliklerle 4 gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi kapalı Pazar yerine kurulan Farmers Fairs Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, BAKKA Genel Sekreter Vekili Hakkı Yavuz Toplu, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Cemalettin Çataklı, Siyasi parti il temsilcileri sivil toplum örgütlüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fuar açılışında konuşma yapan il Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI, insanlığın en temel ihtiyaçlarından gıdayı üreten tarım sektörünün makine, alet ekipman, fide, gübre ve yem üreticilerinin çiftçilerimizle bir araya geldiğini belirterek yeni ve teknolojik metotları inceleyip karşılaştırabilecekleri bir ortam oluştuğunu söyledi.

Bartın, Karabük ve Zonguldak illerinin ağırlıklı katılımıyla coğrafi olarak kavşak noktasında bulunan Çaycuma ilçemizde gerçekleşmesinin de ayrı onurunu yaşadığını belirten İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI bölgemizin iklimi ve coğrafi yapısı nedeniyle tarımsal üretim sınırlı olsa da bölge insanının emek ve gayretleriyle ortaya konulan ürünlerin ülke tarımında söz sahibi olduğunu belirtti. Bu bölgede yapılacak olan Organize Tarım Bölgesinin de bu üretime katkıda bulunacağını belirten il Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI , tarım sektörümüzle çiftçilerimizle birlikte bizleri bir araya getiren kamu ve özel sektörler ile tüm katılımcılara teşekkür ederek fuarın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek, fuar alanını gezdi. 

Fuar Programı:
28 Eylül 2017 Perşembe - Saat: 14:00 "Batı Karadeniz'de Tarım Konulu panel
29 Eylül 2017 Cuma - Saat: 14:00 "En İyi Manda Yoğurdu" yarışması
30 Eylül 2017 Cumartesi Saat:14:00 "En Güzel Buzağı ve Malak" Yarışması


''