9.2.2017 / Gösterim Sayısı : 338

Okul Sütü Dağıtımı Başladı.

#Okul Sütü Dağıtımı

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen ve bu sene 6.yılı tamamlanan Okul Sütü projesi kapsamında anasınıfları ve ilkokul öğrencilerine 2016-2017 öğretim yılı ikinci döneminde okul sütü dağıtımına ilimizde başlandı.

           Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi ÇELİK, İl Müdür Yardımcısı Hasan AKCAALAN, Gıda ve Yem Şube Müdür V. Bengi TURGUT, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Nuray KURT, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat KAPICI ve Mimar Sinan İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin KAYMAZ' ın katılımıyla Mimar Sinan İlköğretim Okulunda öğrencilere süt dağıtımı yapıldı.

            Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi ÇELİK konuşmasında, beslenme alışkanlıklarının okul çağında kazanıldığını ve sağlıklı nesiller için küçük yaşlarda süt tüketiminin önemini vurgulayarak "Bakanlığımızın yürüttüğü ve bu sene 6. yılına girdiğimiz süt dağıtım projesini çok anlamlı ve değerli buluyorum.  Bu proje ile çocuklarımızın fizyolojik, zihinsel ve bedensel gelişimleri desteklenmektedir. Bu ve benzeri projeler ile çocukların süt içmesi teşvik edilmektedir. Bu durum çocukların bilinç düzeyinde farkındalık yaratması açısından da oldukça önem arz etmektedir. 8 ilçede 34.500-ilköğretim çağındaki çocuğumuza haftanın 3 günü süt, 2 günü kuru üzüm dağıtılmaktadır." diye konuştu.

            Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat KAPICI ve Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Nuray KURT da yaptığı konuşmalarda okul sütü programının, ilkokul çağındaki öğrencilere süt içme, sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırılmasında ki önemine vurgu yaptı.

            Program kapsamında daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi ÇELİK, İl Müdür Yardımcısı Hasan AKCAALAN, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Nuray KURT ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat KAPICI, Mimar Sinan İlköğretim öğrencilerine süt dağıtırken, bu sırada kendileri de süt içerek öğrencilere örnek oldular.

''